Rejs młodzieżowy

szkoleniowo-turystyczny z możliwością

zdobycia patentu żeglarza jachtowego

Zatoka Sarońska, Półwysep Peloponeski

Aktywny wypoczynek na jachcie połączony ze szkoleniem i możliwością zdobycia patentu żeglarskiego. Rejs dla młodzieży w wieku 14 do 19 lat w Grecji po wodach Zatoki Sarońskiej oraz Półwyspu Peloponeskiego.

Termin:

 • 05.07 do 16.07.2020

Cena 830 EUR obejmuje:

 • Wynajęcie jachtu – zakwaterowanie w dwuosobowych kajutach
 • Opiekę doświadczonego sternika- instruktora
 • Całodniowe wyżywienie<
 • Paliwo do jachtu i pontonu
 • Opłaty portowe
 • Ubezpieczenie

Cena nie zawiera:

 • Kosztu przelotu – organizujemy przelot z Warszawy do Aten wraz z opieką wychowawcy. Koszt przelotu powinien wynieść około 150 EUR, jest zależny od oferty linii lotniczych
 • Wydatków własnych
 • Opłaty egzaminacyjnej: 125 zł (zawiera zniżkę 50% PZŻ dla uczniów)
 • Kosztu wydania patentu: 25 zł (zawiera zniżkę 50% PZŻ dla uczniów)
 • Opłaty za książkę „Żeglarz jachtowy”

Organizacja

Impreza rozpoczyna się wylotem z Warszawy do Aten. Rejs zaczyna się zaokrętowaniem pierwszego dnia w Atenach i kończy wyokrętowaniem oraz przelotem w ostatni dzień imprezy. W pierwszy dzień odbywa się szkolenie z zakresu bezpieczeństwa oraz obsługi jachtu. Przeprowadzamy także krótkie sprawdzenie umiejętności pływania wpław. Bardzo prosimy o wcześniejszą deklarację umiejętności pływania uczestnika.

Trasa rejsu wiedzie po wodach i wyspach Zatoki Sarońskiej oraz Półwyspu Peloponeskiego. Ostateczna trasa rejsu jest zależna od warunków pogodowych. W trakcie żeglugi ćwiczymy zwroty i manewry potrzebne do egzaminu. Wieczorem lub po południu odbywają się wykłady z teorii żeglarstwa.

Załoga podzielona będzie na wachty:
 • kambuzową, która odpowiedzialna będzie, pod okiem opiekuna, za przygotowanie posiłków

 • nawigacyjną, odpowiedzialna za sterowanie i kurs trasy jachtu
 • porządkową, odpowiedzialną za klar na jachcie

wszystkie wachty biorą udział w manewrach, o których decyduje kapitan

Rejs organizowany we współpracy z:

Przykładowa trasa rejsu

Przykładowa trasa rejsu

Dzień 1. Zaokrętowanie.

Dzień 2. Sounion. Jak inaczej zacząć rejs jak nie od odwiedzenia zbudowanej ok. 440 roku BC świątyni Posejdona, boga mórz?

Dzień 3. Płyniemy około 6 godzin na wyspę Aegina. Wyspa znana jest z jednego z najwspanialszych zabytków Grecji – świątynia Afai. Dorycka budowla wzniesiona w V w. BC jest wciąż dobrze zachowana.

Dzień 4. Płyniemy na półwysep Mathana ćwicząc intensywnie manewry. Półwysep znany jest z około 30 wygasłych kraterów wulkanów (ostatnia erupcja w czasach rzymskich, około 250 r. BC) oraz źródeł leczniczych.

Dzień 5. Płyniemy na jedną z najciekawszych wysp – Hydrę. Na całej wyspie jest tylko kilka samochodów, a cały ruch turystyczny odbywa się łodziami oraz na mułach i osłach. Piękno wyspy przyciąga ludzi z całego świata, czasem osiedlających się na stałe (np. Leonard Cohen). Ponieważ port jest bardzo zatłoczony i staje się tu często nawet w 3. lub 4. rzędzie, prawdopodobnie stajemy w oddalonym ok. 0,5 nm kotwicowisku. Dla chętnych przewidujemy zwiedzanie wyspy.

Dzień 6 i 7. Płyniemy do portu Leonidhion na Peloponezie. Port jest dość przestronny i doskonale nadaje się na manewry, zatem przećwiczymy tu manewry portowe. Z tego powodu w porcie spędzimy 2 noce. W czasie wolnym będziemy korzystać z pobliskiej plaży.

Dzień 8. Płyniemy na wyspę Poros. W trakcie ćwiczymy manewr podejścia do człowieka. Stajemy na kotwicy. Korzystamy z okazji i ćwiczymy rzucanie i podnoszenie kotwicy. To także okazja, aby kąpać się w morzu. W razie konieczności rozpisujemy wachty kotwiczne w nocy, aby jacht nie zerwał się podczas wiatru.

Dzień 9. Płyniemy do portu macierzystego w Atenach. Wieczorem piszemy test z teorii żeglarstwa.

Dzień 10. Egzamin praktyczny. Egzaminujemy w okolicy Aten, a na wieczór wracamy do portu macierzystego.

Dzień 11. Wyokrętowanie w godzinach porannych. Dzień spędzamy na krótkim zwiedzaniu Aten. Wieczorem wylot do Warszawy.

Koszt rejsu: 830€

Zobacz jacht

Warunki uczestnictwa

Rejs młodzież może odbyć czysto rekreacyjnie, jednak sugerujemy udział w szkoleniu i zdobycie stopnia żeglarza jachtowego. Po powrocie do Polski w ramach opłaty odbędzie się jednodniowe szkolenie manewrowe na mniejszej jednostce na Zalewie Sulejowskim. Osoba, która przystąpi do egzaminu, musi mieć ukończone 14 lat. Wymagana jest również zgoda rodziców lub opiekunów prawnych.

W uzasadnionych przypadkach organizator może zapewnić inny jacht tej samej klasy.

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń!