Rejs młodzieżowy

szkoleniowo-turystyczny

Zatoka Sarońska, Półwysep Peloponeski

Aktywny wypoczynek na jachcie połączony ze szkoleniem. Rejs dla młodzieży w wieku 14 do 19 lat w Grecji po wodach Zatoki Sarońskiej oraz Półwyspu Peloponeskiego.

Terminy:

 • 27 lipca – 3 sierpień 2024

Cena 890 EUR obejmuje:

 • Wynajęcie jachtu – zakwaterowanie w dwuosobowych kajutach
 • Opiekę doświadczonego sternika- instruktora
 • Całodniowe wyżywienie
 • Paliwo do jachtu i pontonu
 • Opłaty portowe
 • Ubezpieczenie

Cena nie zawiera:

 • Kosztu przelotu – organizujemy przelot z Warszawy do Aten wraz z opieką wychowawcy. Koszt przelotu powinien wynieść około 1500 PLN, jest zależny od oferty linii lotniczych
 • Wydatków własnych

Organizacja

Impreza rozpoczyna się wylotem z Warszawy do Aten. Rejs zaczyna się zaokrętowaniem pierwszego dnia w Atenach i kończy wyokrętowaniem oraz przelotem w ostatni dzień imprezy. W pierwszy dzień odbywa się szkolenie z zakresu bezpieczeństwa oraz obsługi jachtu. Przeprowadzamy także krótkie sprawdzenie umiejętności pływania wpław. Bardzo prosimy o wcześniejszą deklarację umiejętności pływania uczestnika.

Trasa rejsu wiedzie po wodach i wyspach Zatoki Sarońskiej oraz Półwyspu Peloponeskiego. Ostateczna trasa rejsu jest zależna od warunków pogodowych. W trakcie żeglugi ćwiczymy zwroty i manewry potrzebne do egzaminu. Wieczorem lub po południu odbywają się wykłady z teorii żeglarstwa.

Załoga podzielona będzie na wachty:
 • kambuzową, która odpowiedzialna będzie, pod okiem opiekuna, za przygotowanie posiłków
 • nawigacyjną, odpowiedzialna za sterowanie i kurs trasy jachtu
 • porządkową, odpowiedzialną za klar na jachcie

wszystkie wachty biorą udział w manewrach, o których decyduje kapitan

Przykładowa trasa rejsu

Przykładowa trasa rejsu

Dzień 1. Zaokrętowanie.

Dzień 2. Sounion. Jak inaczej zacząć rejs jak nie od odwiedzenia zbudowanej ok. 440 roku BC świątyni Posejdona, boga mórz?

Dzień 3. Płyniemy około 6 godzin na wyspę Aegina. Wyspa znana jest z jednego z najwspanialszych zabytków Grecji – świątynia Afai. Dorycka budowla wzniesiona w V w. BC jest wciąż dobrze zachowana.

Dzień 4. Płyniemy na półwysep Mathana ćwicząc intensywnie manewry. Półwysep znany jest z około 30 wygasłych kraterów wulkanów (ostatnia erupcja w czasach rzymskich, około 250 r. BC) oraz źródeł leczniczych.

Dzień 5. Płyniemy na jedną z najciekawszych wysp – Hydrę. Na całej wyspie jest tylko kilka samochodów, a cały ruch turystyczny odbywa się łodziami oraz na mułach i osłach. Piękno wyspy przyciąga ludzi z całego świata, czasem osiedlających się na stałe (np. Leonard Cohen). Ponieważ port jest bardzo zatłoczony i staje się tu często nawet w 3. lub 4. rzędzie, prawdopodobnie stajemy w oddalonym ok. 0,5 nm kotwicowisku. Dla chętnych przewidujemy zwiedzanie wyspy.

Dzień 6. Płyniemy na wyspę Poros. W trakcie ćwiczymy manewr podejścia do człowieka. Stajemy na kotwicy. Korzystamy z okazji i ćwiczymy rzucanie i podnoszenie kotwicy. To także okazja, aby kąpać się w morzu. W razie konieczności rozpisujemy wachty kotwiczne w nocy, aby jacht nie zerwał się podczas wiatru.

Dzień 7. Powrót do portu macierzystego w Atenach i wyokrętowanie.

Koszt rejsu: 890€
Przelot: ~1500PLN

Zobacz jacht

Warunki uczestnictwa

W uzasadnionych przypadkach organizator może zapewnić inny jacht tej samej klasy.

Chcesz wiedzieć więcej? Zadzwoń!